Domácí masky na vlasy

17. october 2010 at 11:29 | Annie

Domácí masky na vlasy


Masky na vlasy jsou nezbytností pro ty z nás, které máme dlouhé vlasy. Aby byly dlouhé vlasy krásné, musíme se o ně také starat. Ze zkušenosti jsem zjistila, že nejběžněji prodávané produkty na vlasy u nás, vlasy spíše ničí, než vyživují. Obecně pro zdraví a krásu vlasů doporučuji s vlasy zacházet opatrně, požívat kvalitní iontový vysoušeč a pokud není třeba, nechat vlasy sušit bez vysoušeče. Nutností krásných vlasů je rovněž minimálně jednou týdně používat vlasové masky, na alespoň tři hodiny.

Jsem typ člověka, co rád na internetu hledá informace a pak spokojeně zjistí, že co v nejmenovaných přírodních českých i zahraničních obchodech koupíte za stovky korun, si můžete vyrobit doma. Věřím, že tento článek Vás potěší, i když většina ingrediencí je všeobecně známá, stručný soupis není nikdy na škodu.

Olivová maska pro posílení a lesk:

Nejúčinnější a nejznámější maska na vlasy. Zahřejeme olivový olej (kvalitní
panenský) v mikrovlnce na mírnou teplotu a aplikujeme na vlasy. Pozor abychom se neopařili. Vlasy zabalíme do potravinové folie nebo alobalu, dále do ručníku a necháme na hlavě klidně i 4 hodiny. Někde jsem četla, že modelky si prý nechávají olivový olej na vlasech přes noc. Protože mám dlouhé vlasy, tak jsem to vyzkoušela a vlasy byly kvalitnější na delší dobu. Tzn. méně se třepily, byly pružnější a hlavně lesklejší. Vlasy musíme samozřejmě umýt šamponem, použijeme kondicionér. Nejlépe přírodní, bez přidaných silikonů a chemikálií.

Olivová maska s citronem pro lesk:


Do kvalitního olivového oleje vymačkáme jeden citron pro větší lesk vlasů a
necháme několik hodin působit. Poté postupujeme stejně jako v předchozím
případě.

Vaječná maska pro výživu:

Tuto masku doporučuji těm, kteří mají slabé, zplihlé vlasy, které celkově hodně vypadávají. Vaječný žloutek totiž vlasy vyživí a zpevní, takže jsem zaznamenala menší padání vlasů. Takže postup je následující: dva nebo tři vaječné žloutky ručním šlehačem rozmixujeme se smetanou a necháme co nejdelší dobu působit na vlasech. Tato maska je také dobrá pro blonďaté vlasy, kvůli obsahu přírodních barviv ve žloutcích. Masku vymyjeme šamponem.

Esenciální oleje lisované za studena:

Pro výrobu vlasové masky můžeme použít i jiné oleje, než olivové. Při studování složení jedné známé přírodní francouzské kosmetiky jsem zjistila, že maska v hodnotě asi 800 Kč obsahuje směs esenciálních olejů. V lékárně jsem si objednala avokádový a jojobový olej. Jeden vyšel asi na130Kč, na 150ml je to docela dost, ale oleje vydrží dlouhou dobu. A jaký byl efekt? Byla jsem nadšená, vlasy byly mnohem víc hebké než po použití olivového oleje. Jednoduše krásné vlasy

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 VeruS.K.A | Email | Web | 17. october 2010 at 13:11 | React

jo jo tu 1. mikinu mam taky :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.